ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОРЯДОК ПРЕДСТАВЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ НА ПРИСВОЄННЯ ПОЧЕСНОГО ЗВАННЯ «МАТИ-ГЕРОЇНЯ»

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОРЯДОК ПРЕДСТАВЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ

НА ПРИСВОЄННЯ ПОЧЕСНОГО ЗВАННЯ «МАТИ-ГЕРОЇНЯ»

Відповідно до Закону України «Про державні винагороди», Порядку представлення до нагородження та вручення державних нагород України, затвердженого Указом Президента України від 19 лютого 2003 року № 138/2003, почесне звання України є державною нагородою і є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною.

Розгляд документів на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» потребує детального вивчення ситуації в кожній родині. З метою уникнення неправомірного присвоєння почесного звання України «Мати-героїня», проходження необхідних документів для представлення на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» здійснюється в наступному порядку:

Для розгляду питання про нагородження почесним званням України «Мати-героїня» подаються наступні документи:

подання, підписане головою районної державної адміністрації, міськвиконкому;

нагородний лист, встановленого зразка - у 4-х примірниках.

У нагородному листі зазначаються конкретні заслуги особи,  що стали підставою для порушення клопотання про присвоєння  почесного звання.  У  нагородному  листі  про  присвоєння  почесного  звання "Мати-героїня",   до   якого  додаються  підтверджуючі  документи, зазначаються  дані  про  кількість  дітей,  дати народження дітей, місце   проживання   або   місце   перебування  кожної  дитини  із зазначенням  адреси  житла,  конкретні  заслуги матері у вихованні дітей, а також у відповідних випадках - причини, обставини та дати смерті  дітей.

Нагородний лист скріплюється печаткою підприємства, установи або організації за місцем роботи особи (або органу місцевого самоврядування);

витяг з протоколів засідань органів місцевого самоврядування, трудових колективів, підприємств, установ, організацій, на яких було прийнято рішення про висунення кандидатур до відзначення;

копія паспорта матері (1,2,11 сторінки) – 3 екз;

копія свідоцтв про народження дітей – 3 екз;

копії документів про освіту дітей – 3 екз.

довідка про склад сім»ї (підписана керівником та скріплена печаткою), сільською головою-3 екз;

копії посвідчень інших відзнак, які отримала жінка та діти – 2 екз.

- згода на обробку даних.

Крім того, з метою уникнення неправомірного присвоєння почесного звання «Мати-героїня» рекомендовано одночасно із вказаними документами для підтвердження достовірності даних та уникнення в подальшому спірних питань щодо нагородження надавати додатково:

характеристику самої жінки (з місця роботи), характеристики всіх дітей з місця навчання (роботи),

довідки з районного відділу управління Міністерства внутрішніх справ в Миколаївській області стосовно наявності (відсутності) покарань з приводу батьків та дітей,

довідку служби у справах дітей райдержадміністрації (виконавчого комітету селищної/сільської ради) щодо того, чи перебуває сім»я на обліку в службі, як така, що знаходиться в кризовому становищі.

Всі копії – завірені та скріплені печаткою.

Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном: 64 47 26.