25 листопада ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932 – 1933 років

ЧОРНА СПОВІДЬ МОЄЇ ВІТЧИЗНИ

«Ні труни, ні хрестів І ні тризни!

Прямо в яму, на віки-віків!

Чорна сповідь моєї Вітчизни

І її затамований гнів»

А. Листопад

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
Відкриті архівні документи ще і ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада, радянський політичний режим.

Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

Головне у діяльності педагогічного колективу нашої школи із відзначення чергової річниці Голодомору і вшануванню пам’яті його жертв – донести правду сучасникам про цю трагедію.

Учитель історії Данилова І. Ю. та ініціативна група учнів ознайомили усіх присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій української історії.
Для присутніх було презентовано медіа-вернісаж та міні-літературну композицію «І пам’яті свіча не згасне…».

Смуток огортав душу, коли було осмислено рядки архівних документів про Голодомор, штучно створений. Але правду повинні знати всі, якою б гіркою вона не була.

Наприкінці заходу присутні вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання.
Бібліотекарем школи Цацук І. О. було організовано виставку пам’яті «Три колоски, закуті дротом». Виставку відвідали усі учнівські колективи.
Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.

Лупарівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

25 листопада ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932 – 1933 років. Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок – Голодомор, який призвів до небачених безневинних жертв. Саме в цей день до Дня пам’яті жертв Голодомору в Лупарівському СК була оформлена виставка: «Пам’яті свіча горить». Підготовлений завідуючою клубу Скворцовою К.В. виховний захід «Голодомор – 1932-1933 років – біль серця всієї України», на який була запрошена місцева поетеса Цацук Надія, очевидець голодомору 1946-47рр., яка розповіла, як на той час довелося виживати. Діти  з цікавість слухали, задавали питання, на які охоче відповідала Цацук Надія.

Провели акції « Запали січку» та «Незабудки пам’яті». Про історію виникнення «Незабудки пам’яті» підготувала і розповіла Скворцова К.В. Знак квітки незабудки, як символу пам'яті жертв Голодомору, розроблений у 1986 році учителями цілоденної школи св.Софії в Миссиссаґа в Канаді. Це були часи, коли влада Радянського Союзу активно заперечувала мільйони жертв, замучених штучно створеним голодом на території України зимою 1932 – 1933рр. Квітка незабудка складається з двох кольорів – синього й жовтого – кольорів вільної та незалежної України. Під час репресій кінця 1920-их та початку 1930-их років Сталін та верхівка хотіли зламати дух українського народу, знищити українців як народ. Тому синьо-жовті кольори квітки незабудки символічні для вшанування жертв сталінської політики, яка призвела до жертв Голодомору 1932-1933.

Разом з дітьми  виготовлено квітки незабудки, як символ пам'яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Україні. Вона нагадує нам і нашим дітям, що ми не маємо права забути жертви Голодомору. Діти прикріпили символічну квітку-незабудку, виготовлену власноруч, на панно карти України.

Запалили разом свічку пам’яті, а вечері діти продовжать акцію і  разом з  батьками запалять  на підвіконні  своїх домівок свічки пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.Акції проводяться з метою збереження пам’яті про національну трагедію, глибокого усвідомлення причин і наслідків геноциду, політичних репресій українського народу та виховання почуття патріотизму.

План заходів

до Дня пам’яті жертв Голодомору

в   Українківській  ЗОШ І-ІІІ ступенів

Назва заходу

Дата проведення

Відповідальні

1

Організація та проведення тематичних уроків пам’яті, бесід, відео-уроків з нагоди вшанування пам’яті жертв Голодомору за темами: «І запалали свічки пам’яті та скорботи» (9 клас), «Голодомор на Миколаївщині» (7 клас), «Були колись страшні часи» (1-4 класи),   «Голгофа голодною смертю» (10-11 класи), «Кривава ціна українського хліба 20-30-х років ХХ століття» (5-6 класи), «Упокорення голодом» (8 клас)

22.11.2017-24.11.2017

Класні керівники

2

Тематичні екскурсії до музею історії села  Українка  «Криниця степова» в  Українківській  ЗОШ І-ІІІ ступенів

22.11.2017-24.11.2017

Афтенюк О.П.

3

Організація проведення читацьких конференцій:  «Демографічні зміни України внаслідок Голодомору. Вплив на сьогодення.» (9-11 класи)

Ліщук В.М.

4

Участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та Всеукраїнській акції “Запали свічку”.

24.11.2015

о 16.00