Умови отримання грошової компенсації на проведення поховання померлих осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій і інвалідів війни

Порядок проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій і інвалідів війни затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 р. №1445 (із змінами).

В нашій області дане питання вирішено шляхом виплати грошової компенсації витрат на проведення поховання виконавцю волевиявлення відповідно до наданих документів в сумі, яка не перевищує встановлений по області розмір витрат на одне поховання. На 2019 рік цей розмір становить 2870 грн. 00 коп.

На виплату грошової компенсації мають право особи, які здійснили поховання учасника бойових дій або інваліда війни (статус встановлено згідно ст. 6,7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).

Для отримання грошової компенсації витрат на поховання виконавець волевиявлення або особа, яка зобов’язалася поховати померлого учасника бойових дій або інваліда війни, подає до управління соціального захисту населення (за місцем проживання) такі документи:

• заяву;
  • копію документу, що посвідчує особу виконавця волевиявлення або того, хто зобов’язався поховати померлого учасника бойових дій або інваліда війни;
  • копію документу, що посвідчує статус померлої особи, як учасника бойових дій або інваліда війни;
  • копія свідоцтва про смерть учасника бойових дій або інваліда війни;
  • документи (чеки) із зазначенням переліку наданих ритуальних послуг та їх вартості;
  • договір-замовлення на організацію та проведення поховання (у разі проведення поховання ритуальною службою).

У разі поховання на території Миколаївської області учасника бойових дій або інваліда війни, який був зареєстрований на території іншої області України або за її межами, відшкодування витрат на їх поховання проводиться згідно з цим Порядком за умови надання довідки про відсутність відповідних відшкодувань на поховання.

Виплата грошової витрат на поховання проводиться виконавцю волевиявлення або особі, яка зобов’язалася поховати померлого учасника бойових дій або інваліда війни через поштові відділенні зв’язку або через установу банку на особовий рахунок одержувача.

Перелік послуг з поховання померлих учасників бойових дій і інвалідів війни, вартість яких відшкодовується:

• оформлення договору-замовлення на організацію поховання;
  • доставка предметів похоронної належності;
  • надання транспортних послуг (один автокатафалк та один автобус супроводження);
  • перенесення труни з тілом померлого до будинку (квартири), до моргу, з будинку (квартири), моргу до місця поховання;
  • організація поховання і проведення ритуалу;
  • надання труни;
  • надання вінка похоронного з траурною стрічкою (з надписом чи без нього);
  • копання могили (викопування ручним чи механізованим способом, опускання труни у могилу, закопування, формування намогильного насипу);
  • надання урни;
  • кремація;