Підприємства на території ОТГ

Миколаївський глиноземний завод

У 1970 році Міністерство кольорової металургії СРСР прийняло рішення про вибір району міста Миколаєва для розробки техніко-економічне обґрунтування будівництва глиноземного заводу і причалів для прийому бокситів з Гвінеї. Після експертизи і узгодження ТЕО 21 липня 1972 року Міністерство кольорової металургії затвердив ТЕО будівництва комплексу «глиноземний завод-порт» під Миколаєвом. Миколаївський глиноземний завод побудований в 1980 році спільно з «Алюмініум Пешине», «Лурги» та іншими фірмами. 28 липня 1980 року заводі було отримано перший глинозем. У тому ж році начальники відділів МГЗ Узьких Юрій Федорович, Лопатин Борис Ілліч стали Лауреатами Державної премії СРСР в галузі науки і техніки. У 1984 році Миколаївський глиноземний завод вийшов на проектний рівень виробництва - видав 1 млн тон глинозему за рік. У січні 1986 року на заводі почалися роботи по освоєнню виробництва галію. У листопаді 1991 року в Дніпро-Бузький морський порт прийшло перше судно з вантажем ямайських бокситів для Миколаївського глиноземного заводу. У лютому 2000 року Фонд державного майна України оголосив комерційний конкурс з продажу 30% акцій ВАТ «Миколаївський глиноземний завод». Стартова ціна пакета становила 115 млн грн. Найбільшу ціну за виставлявся пакет (547,2 млн. Грн. Або в еквіваленті 100 млн. Доларів запропонував «Український алюміній» (дочірня компанія «Російського алюмінію»), який і був визнаний переможцем конкурсу. Після цього у власності держави залишався блокуючий пакет акцій, який протягом наступних кількох років був виставлений на торги на фондовій біржі (трьома пакетами - один 5% -ний і два по 10%) і також був куплений «Українським алюмінієм».  З кінця лютого до початку березня 2011 року на шламосховищах Миколаївського глиноземного заводу спостерігалося сильне запилювання червоного шламу. Був забруднений грунт на площі 75 тисяч квадратних метрів. Природоохоронна прокуратура порушила кримінальну справу проти посадових осіб заводу. МГЗ прийняв програму заходів щодо запобігання пилення шламу. В кінці січня 2012 року на шламосховищах заводу відновилося запилювання червоного шламу. У 2017 році МГЗ був проданий компанії Glencore.

18:57 29.06.2018