До уваги пільговиків!

Відповідно до Закону України від 28.12.2014 року №76-VІІІ  «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України»,   пільги на житлово-комунальні послуги будуть надаватись з врахуванням розміру середньомісячного сукупного доходу сім’ї  наступним категоріям громадян:
1.    Учасникам війни;
2.    Особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
3.    Вдовам (вдівцям) та батькам померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
4.    Особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
5.    Вдовам (вдівцям) та батькам померлих осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
6.    Жертвам нацистських переслідувань;
7.    Сільським працівникам освіти на пенсії, сільським працівникам охорони здоров’я  на пенсії, сільським працівникам бібліотечної системи на пенсії, пенсіонерам з числа спеціалістів із захисту росли;
8.     Дітям війни;
9.     Дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;
10.     Сім’ям, які мають дитину-інваліда, інвалідність якої пов’язана  з наслідками Чорнобильської катастрофи;
11.     Багатодітним  сім’ям; дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї, в яких не менше року проживають троє або більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування.

12. Особам, звільненим із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років, та які стали особами з інвалідністю під час виконання службових обов'язків.

Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 2015 р. №389.

Відповідно до п.п. 169.4.1 Податкового кодексу України податкова соціальна пільга дорівнює розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня відповідного року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

На 1 січня 2019 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу встановлено у розмірі 1921 грн. 1921*1,4=2690 грн. – розмір податкової соціальної пільги.