Нове в законодавстві

ДО УВАГИ ОТРИМУВАЧІВ СУБСИДІЇ!

В зв’язку з початком дії нових правил в наданні субсидії надаємо роз’яснення по деяким питаннням в її призначенні:

Право оформити субсидію не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб, з 1 травня 2018 року збереглося.

Держава йде назустріч родинам, в яких прописані повнолітні діти, але вже багато років не проживають з батьками, і пропонує доходи тих, хто прописаний, але фактично не проживає у помешканні, не враховувати під час розрахунку розміру субсидії.

У такому випадку заявник при оформленні субсидії, в Декларації про доходи у розділі «склад сім’ї», повинен вказати родичів, їх паспортні дані та ідентифікаційний код, котрі зареєстровані, але не живуть з заявником. Зокрема, треба написати: «зареєстровані, але не проживають, та вказати їх фактичне місце проживання». Якщо, для прикладу,  в помешканні прописана повнолітня одружена донька, то в Декларації, у розділі II, потрібно відобразити і її сім’ю також -  чоловіка та дітей, навіть якщо вони прописані за іншою адресою.

Разом із Декларацією треба подати Заяву з проханням розглянути на Комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які мешкають у житловому приміщені, підкресливши відповідні слова. А також обов’язково надати документ, що підтверджує факт не проживання відповідної особи за цією адресою (довідка з місця проживання, роботи, навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні тощо). На підставі цієї заяви Управління соціального захисту спрямовує в помешкання цього заявника державного соціального інспектора. Він у свою чергу складає акт обстеження матеріально-побутових умов проживання. Далі в органі соціального захисту готують подання на Комісію. І Комісія приймає рішення: призначити (не призначити) субсидію, скажімо, не на п’ять чоловік, а, на трьох.

Щодо призначення субсидії громадянам у складі сім’ї яких є особи, які перебувають за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи (до 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами) та у яких за інформацією ДФС,ПФУ взагалі відсутні доходи, або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший ніж розмір мінімальної заробітної плати, або вони не сплатили єдиного внеску у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи, то в таких випадках субсидія не призначається (навіть за рішенням комісії без їх урахування).